ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

    Вишиванка для українців — це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури народу, справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять. Тому День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Крізь віки український народ проніс любов до вишиванки та зберіг особливості її створення. Кожен регіон України має свої унікальні та оригінальні мотиви ката орнаменти на одязі.
    Це особливе свято було запроваджено в Україні у 2006 році. Ініціатором створення виступила Леся Воронюк, яка на той час була студенткою історичного факультету Чернівецького національного університету. Надихнув дівчину до цього її друг Ігор Житарюк, який регулярно одягав вишиту сорочку на заняття. Леся запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Датою урочистості було обрано третій четвер травня, тобто будній день. Це підкреслює, що вишиванка може бути звичайним повсякденним елементом гардероба, а не лише святковим одягом.
     Спеціальних заходів на День вишиванки не існує. Однак щороку в Україні проводять особливий флешмоб, який полягає в тому, що люди одягаються в національний одяг, фотографуються та викладають світлини в соціальні мережі.
       Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни росії проти України. Одягнена вишиванка – символ незламності українського духу, заява на весь світ про те, що українці – вільний народ!

Прихильники

Загальна кількість переглядів сторінки